2022 m. olimpinės žaidynės: tiesioginės žiemos žaidynių žinios

Kreditas…Dougas Millsas / „The New York Times“.

Norvegė Therese Johaug šeštadienį iškovojo pirmąjį Pekino žaidynių aukso medalį, dominuodama 15 km skiatlono distancijoje, įpusėjus lenktynėms, kurios nustato geriausią pasaulyje universalų slidininką.

33-ejų metų Johaugas, 14 kartų pasaulio čempionas ir triskart olimpinių žaidynių medalininkas, po pirmosios lenktynių pusės paliko aikštę, kurioje slidinėjama pusiau „klasikiniu“ aukštyn ir žemyn pusė mažiau pulkuoto „čiuožimo“ stiliaus.

Pasaulio čempionato lyderė rusė Natalija Neprjajeva audringoje kovoje dėl sidabro ir bronzos atsilaikė prieš austrę Teresą Stadlober. Neprjajeva aplenkė Stadloberį, netikėtai laimėjusį medalį tris dešimtąsias sekundės, bet abu finišavo daugiau nei 30 sekundžių atsilikę nuo Johaugo, kurio pergalės laikas buvo 44 minutės 13,7 sek.

Lenktynės vyko šaltomis, žvarbiomis Zhangjiakou nacionalinio lygumų slidinėjimo centro sąlygomis, tokią šaltą dieną, kad dešimtys slidininkų varžėsi užsidėję skrybėles ir kaukes bei lipnia juostele ant skruostų, kad išvengtų vėjo nudegimo – tai retenybė sporto šakoje, kurioje taip yra. daug pastangų.

Amerikietė Jessie Diggins, 2018 m. žaidynių herojė po dramatiško uždarymo moterų sprinto komandoje iškovojo auksą – „Klaebo bakken jie atidavė viską! – finišavo šeštas, beveik minute atsilikęs nuo Johaugo.

„Tikrai daug žadantis startas“, – sakė Diggins, kurios specializacija yra sprinto lenktynės ir kuri būtų buvusi netikėta medalių laimėtoja lenktynėse, kuriose reikėjo tiek daug klasikinio slidinėjimo, jos silpnesnio stiliaus.

Šalta temperatūra ir stiprus vėjas lėmė žiaurias lenktynių sąlygas. Kita amerikietė Hailey Swirbul sakė, kad vienas vėjo gūsis jos beveik visiškai sustojo.

Auksas Johaugui yra antrasis olimpinėse lenktynėse, prisijungęs prie kolekcijos, kurioje yra estafetės auksas iš 2010 m. Vankuverio žaidynių ir sidabras bei bronza iš Sočio 2014 m.

Laikas

Norvegija

44: 13.7

ROC vėliava

Rusijos olimpinis komitetas

44: 43,9

+30,2

AUT vėliava

Austrija

44: 44.2

+30,5

Tačiau ji praleido 2018 m. Pjongčango žaidynes, o 2016 m. atlikdama diskvalifikaciją dėl dopingo vartojimo už draudžiamo steroido testą. Johaugas ir Norvegijos slidinėjimo pareigūnai dėl rezultato apkaltino komandos gydytojo klaidą, teigdami, kad jis netyčia davė jai medžiagos, esančios lūpų balzamas.

Tačiau tarptautinė slidinėjimo federacija pareikalavo ilgesnio draudimo, o Sporto arbitražo teismas sutiko, pratęsdamas sustabdymą iki 18 mėnesių.

Diggins, amerikiečių žvaigždė, norėjo pradėti olimpines žaidynes puikiai, tačiau per pirmąją klasikinę lenktynių pusę negalėjo prilygti Johaugo ir kitų Europos slidininkų jėgoms. Prieš ketverius metus Diggins ir jos buvęs komandos draugas Kikkanas Randallas tapo pirmaisiais amerikiečiais, iškovojusiais auksą kroso varžybose, ir pirmaisiais amerikiečiais, iškovojusiais kroso medalį nuo 1976 m.

Po tos pergalės Diggins tapo viena iš labiausiai baimingų slidininkų pasaulyje – laidinė uždegimo žvakė su iš pažiūros neribotais energijos rezervais, kurie priverčia konkurentus pasiduoti ir stumia ją į finišą, kai artėja lenktynės.

Skiatlonas yra unikalus išbandymas, nes reikalauja, kad slidininkai pasižymėtų tiek klasikinio stiliaus slidinėjimu, kai slidės išlieka tiesia linija, tiek laisvuoju stiliumi arba čiuožimu – judesiais, panašiais į čiuožimą.

Tai renginys, kuris visada buvo sunkus Amerikos slidininkams, kurių dauguma užauga slidinėdami laisvuoju stiliumi, o tada išmoksta slidinėti klasikiniu stiliumi, kai pasensta ir pradeda varžytis. Europos slidininkai daug dažniau buvo supažindinti su klasikinio stiliaus slidėmis jaunystėje.

Diggins praleido daugybę valandų per pastaruosius ketverius metus, siekdama pagerinti savo klasikos pasirodymą. Šios pastangos padėjo jai tapti pirmąja amerikiete, laimėjusia prestižinį slidinėjimo turą 2021 m. – daugiadisciplininį, aštuonių etapų lenktynes, kurios vyksta trijose vietose keliose šalyse per 10 dienų.

Ji turės dar keletą galimybių laimėti medalį Pekine, ypač asmeniniame sprinto rungtyje, kuri numatyta antradienį.

Leave a Comment