2022 m. olimpinės žaidynės: tiesioginiai žiemos žaidynių naujiniai

Kreditas…Jamesas Hillas „The New York Times“.

Kai kurių kinų, kurie XIX amžiuje emigravo į Šiaurės Ameriką, palikuonys grįžta į Kiniją ir žaidžia ledo ritulį Pekino olimpinių žaidynių šeimininkų komandoje.

„Mano protėviai prieš 150 metų trypė į Šiaurės Ameriką, bet Kinija visada laikėsi Yip šeimos tradicijos“, – rašė kinų kalba Brandonas Yip, gimęs Vankuveryje, Britų Kolumbijoje ir įgijęs natūralizaciją kaip Kinijos pilietis. įrašas „Weibo“, Kinijos „Twitter“ versijoje. „Taip pat tikiuosi, kad aš ir mūsų pasirodymas olimpinėse žaidynėse tikrai galėsime padėti Kinijos ledo rituliui.

Kai atėjo laikas Kinijai suburti savo pirmąją olimpinę ledo ritulio komandą šalyje, kurioje mažai tradicijų šioje sporto šakoje, ji turėjo kreiptis į kinų diasporą Šiaurės Amerikoje ir už jos ribų, kad suburtų konkurencingą komandą.

Penkiolika iš 25 rinktinės sportininkų yra natūralizuoti piliečiai, tarp jų 11 yra kinų kilmės. Kai kurie – naujesnių emigrantų vaikai, tačiau kai kuriems sąsajos su Kinija gana toli.

Yipo prosenelis įlipo į laivą, plaukiantį į Kanadą 1881 m., o vėliau tapo vienu iš tūkstančių kinų darbininkų, kurie tiesė Amerikos vakarų geležinkelius, rašoma straipsnyje „WeChat“ paskyroje Kunlun Red Star, Kinijos ledo ritulio klube Yip žaidžia. Rusijoje įsikūrusioje profesionalų Kontinentinėje ledo ritulio lygoje.

Kitas žaidėjas, Ty Schultz, gimė 1997 m. Kanadoje vokiečiui ir motinai iš Kinijos. Jo seneliai iš motinos pusės buvo patyrę Kinijos sportininkai. Jo močiutė Zheng Fengrong 1957 metais pagerino pasaulio rekordą šuolio į aukštį rungtyje, rašo „Beijing News“.

Kiniškas Schultzo vardas yra Zheng Enlai, o vardas kilęs iš Zhou Enlai, vyresniojo revoliucijos lyderio ir premjero, vadovaujamo Mao Zedongo, kuris susitiko su Schultzo močiute po jos sportinės sėkmės. Schultzas Kinijos pilietybę įgijo 2017 m., o po dvejų metų prisijungė prie Pekine įsikūrusios Kunlun Red Star.

Yip ir Zheng yra tarp kelių žinomų natūralizuotų sportininkų, kurie šiose žaidynėse varžosi už Kiniją. Tarp kitų yra Eileen Gu, iškovojusi aukso medalį laisvojo slidinėjimo varžybose, ir Beverly Zhu, JAV gimusi dailiojo čiuožimo čiuožėja.

Keturi žaidėjai iš viso neturi kinų protėvių. Tai Jeremy Smithas, vartininkas, ir trys gynėjai: Ryanas Sproulis, Denisas Osipovas ir Jake’as Cheliosas. Cheliosas yra ledo ritulio šlovės muziejaus Chriso Chelioso sūnus.

Kaip ir Yip ir Zheng, visi keturi žaidžia „Kunlun“ komandoje KHL, o to pakanka, kad jie galėtų dalyvauti nacionalinėje komandoje.

NHL sprendimas atšaukti savo žaidėjus iš olimpinių žaidynių dėl nerimo dėl pandemijos tikrai buvo naudingas Kinijos komandai, kuri išvengė galimybės susidurti su dar griežtesniais priešininkais.

„Jei tai būtų vaikai prieš NHL žvaigždes, tai būtų visiškos žudynės“, – sakė „China Sports Insider“ įkūrėjas ir naujos knygos „Sporting Superpower: An Insider’s View“ autorius Markas Dreyeris. apie Kinijos siekį būti geriausiu. “Sunku tai pervertinti.”

Ketvirtadienio vakarą Jungtinės Valstijos įtikinamai įveikė komandą 8:0.

Liko dar dvi grėsmingos varžovės: 2018 metais sidabro medalį iškovojusi Vokietija šeštadienį ir amžina galiūnė Kanada sekmadienį.

Klerė Fu prisidėjo prie tyrimų.

Leave a Comment