2022 m. olimpinių žaidynių tiesioginiai atnaujinimai: Mikaela Shriffin, dailiojo čiuožimo ir vyrų nusileidimas

Kreditas…Dougas Millsas / „The New York Times“.

Kiekvienos olimpinės žaidynės pateikia savų triuškinančių siurprizų, netinkamai laiku ištrauktas šlaunies šlaunikaulis, šuolis, kurio dailiojo čiuožimo čiuožėjui nepavyksta nusileisti.

Pirmadienį po ryškiu saulėtu dangumi Yanqing mieste atėjo eilė amerikiečių žvaigždei Mikaelai Shiffrin patirti tą stulbinantį, beveik beprotišką širdies skausmą. Tačiau Shiffrin nesugebėjimas išgyventi posūkyje į kairę per savo debiutą Pekine milžiniško slalomo varžybose nesukėlė dramatiškos jos sporto šakos žiaurių avarijų ar dailiojo čiuožimo žvaigždės griuvimo ant ledo.

Vieną akimirką jos slidės atrodė šiek tiek drebančios, o kitą akimirką ji slydo kairiuoju klubu nuo trasos. Shiffrin, kuriai per 11 profesionalios slidininkės metų retai nepavykdavo baigti lenktynių, nepavyko laiku atgauti kojos ir išlikti trasoje, todėl buvo diskvalifikuota iš varžybų, kurios tęsiasi antradienį po pietų.

Pasak NBC Sports, per 229 karjeros olimpines, pasaulio taurės ar pasaulio čempionato lenktynes, kuriose Shiffrin dalyvavo, ji iš hipodromo išslydo vos 14 kartų ir tik tris kartus per pastaruosius ketverius metus.

Kreditas…Tomas Penningtonas / Getty Images

26 metų Shiffrin ką tik išstūmė vartus link stačios, ledinės aikštelės, kai posūkyje į dešinę stengėsi išlaikyti pusiausvyrą. Tai buvo maža klaida, tačiau dėl to buferio ji pavėlavo į kitus vartus ir, bandydama greitai atsigauti, ji apvirto ant kairiojo klubo ir nuslydusi sustojo. Čempioną ginantis Shiffrinas bandė tapti pirmuoju Amerikos slidininku, iškovojusiu tris Alpių olimpinius aukso medalius.

„Tuose posūkiuose stūmiau arba jaučiau, kad tikrai stūmiau“, – apie savo startą pirmadienį pasakojo Shiffrin. „Sunku suprasti, kaip būtų buvę, kai bėgate vos keturi ar penki posūkiai. Diena iš esmės baigėsi dar neprasidėjus. Bet jaučiau, kad tikrai turiu tinkamą mentalitetą. “

„Bet tai didžiulis nusivylimas, net neskaičiuojant medalių“, – sakė ji. „Tai tikrai geras kalnas ir tikrai geros sąlygos“.

Shiffrin iki olimpinių žaidynių liko keturios lenktynės, įskaitant geriausią jos rungtį – slalomą – trečiadienį. Tačiau milžiniškas slalomas buvo vertinamas kaip viena iš trijų gerų progų jai laimėti medalį, įskaitant auksą.

„Slidinėjau vieną posūkį šiek tiek neteisingai ir už tai sumokėjau sunkiausias pasekmes, bet dabar turiu judėti į priekį, nes šią savaitę laukia daug dalykų“, – sakė Shiffrin, kuris pirmadienį paliko finišo zoną slalomo treniruotėms kitoje lenktynių trasoje. „Nesiruošiu dėl to verkti, nes tai tik energijos švaistymas. Mano šansas yra judėti į priekį ir persiorientuoti, ir jaučiu, kad esu tam tinkamoje vietoje.

Pirmojo bėgimo lyderė buvo švedė Sara Hector, kuri vadovauja dabartiniam Pasaulio taurės didžiojo slalomo reitingui. Tačiau keturi lenktynininkai yra per sekundę nuo pirmojo Hektoro važiavimo laiko. Antrasis važiavimas, kuris užbaigs renginį, vyks pirmadienio popietę.

Shiffrin turi tris medalius iš dvejų ankstesnių žaidynių ir, jei Pekine laimėtų dar vieną medalį, Julia Mancuso iškovotų daugiausiai olimpinių Alpių medalių. Bode’ui Milleriui priklauso bendras JAV rekordas su šešiais Alpių olimpiniais medaliais. Šeši taip pat yra daugumos olimpinių Alpių medalių moterų karjeros rekordas, kurį pasiekė kroatė Janica Kostelic ir švedė Anja Parson.

Atnaujinimai iš Alpių centro Yanqing

Matthew Futtermanas pranešimai iš Yanqing, Kinijos

Atsižvelgdama į nusivylimą, Shiffrin buvo nepaprastai geros nuotaikos, kai po avarijos kalbėjosi su žurnalistais.

“Stumiau, – sakė ji. – Diena iš esmės baigėsi dar neprasidėjus, jaučiausi, kad turiu tinkamą mentalitetą. Didžiuojuosi tais pirmaisiais penkiais posūkiais. Bet didžiulis nusivylimas, net neskaičiuojant medalių, net ne skaičiuojant medalius, tai tiesiog labai smagus kalnas ir tikrai geros sąlygos.

Shiffrin ištyrė daugybę galimų blogo bėgimo paaiškinimų, tačiau galiausiai pasakė, kad konkretaus paaiškinimo nėra. „Padariau porą gerų posūkių ir vieną posūkį nuslydau neteisingai.

Matthew Futterman šūvis į galvą

Matthew Futtermanas pranešimai iš Yanqing, Kinijos

„Niekada to neįveiksiu“, – sakė Mikaela Shiffrin iškart po kritimo pirmosiose Pekino olimpinėse žaidynėse.

Ji sutriuškino kitas lenktynes, kuriose buvo įrašyta kaip „DNF“ (nefinišavo). „Nesiruošiu dėl to verkti“, – pridūrė ji. “Tai švaistoma energija.”

Matthew Futterman šūvis į galvą

Matthew Futtermanas pranešimai iš Yanqing, Kinijos

Finišo zonoje nuvilnijo triukšmas, kai Mikaela Shiffrin pirmojo važiavimo metu krito ant kairiojo klubo. Tai buvo matoma tiek dideliame ekrane, tiek plika akimi iš finišo zonos, iš kurios aiškiai matoma trasos viršūnė.

Tribūnose buvo vos kelios dešimtys žmonių. Paprastai jų būtų buvę gerokai daugiau nei tūkstantis ir būtų pasigirdęs garsus kolektyvinis aimanavimas. Bet ne šiandien ir ne čia.

Leave a Comment