Chelsea „Liverpool“ rezultatas: Raudonieji iškovojo FA taurę per šaudymą; Konstantinas Tsimikas jį laimi po Mason Mount nepataikymo

Rungtynės aklavietėje buvo 0:0 po to, kai komandos žaidė 120 minučių, tačiau „Liverpool“ laimėjo 11 metrų baudinių seriją 6:5 ir iškėlė FA taurę per 150-ąsias turnyro metines. Cesario Azpilicuetos baudos smūgio nuo virpsto ir silpnų Mason Mount pastangų, kurias Alissonas atlaikė, pakako, kad raudonieji išliktų savo svajonė apie ketvertą. Dėl to „Chelsea“ tapo pirmuoju klubu, pralaimėjusiu tris FA taurės finalus iš eilės.

Mohamedas Salahas buvo atšauktas 32-ąją minutę dėl kirkšnies traumos, todėl „Liverpool“ komandai ne viskas šypsosi, tačiau tikimasi, kad tai buvo atsargumo priemonė, nes tai buvo 10-osios „raudonųjų“ rungtynės per pastarąjį mėnesį. Rungtynės beveik nepateko į pratęsimą, nes Luisui Diazui nepasisekė, kad jis nepataikė į vartų, pataikė į virpstą, pasibaigus reglamentui, kol Diogo Jota tik po kelių sekundžių pataikė į kitą virpstą. Nors „Liverpool“ karštai išlipo iš vartų, Thomaso Tuchelio koregavimas ir stipri Thiago Silva gynyba išlaikė reikalus 120 minučių prieš dar vieną epinį susišaudymą tarp dviejų komandų.

Tucheliui, kuris pratęsimo pabaigoje prieš paskutinę šaudyklą, kurioje žaidė šios dvi komandos, grįžus į lygos taurės finalą, nebuvo jokių problemų. Edouardas Mendy liko tarp lazdų ir stipriai sustabdė Sadio Mane, bet galiausiai to nepakako. „Liverpool“ užsitikrino antrąjį trofėjų šiame sezone, kai šauniai užbaigė atsarginis kairiojo krašto gynėjas Konstantinas Tsimikas, kuris užsitikrino pergalę ir trofėjų.

Šis FA taurės triumfas yra pirmasis „Liverpool“ nuo 2006 m. ir tai padeda sustiprinti jų ypatingą sezoną su antruoju trofėjumi ir galimybe papildyti sidabro medalius Čempionų lygos finale ir „Premier“ lygoje. Likus dvejoms rungtynėms jie atsilieka nuo „Manchester City“ tik trimis taškais ir didžiausiose Europos varžybose lenkia Madrido „Real“.

Užtruko ilgiau nei tikėtasi, kad viskas būtų užtikrinta dėl „Liverpool“ finišo, bet jie tai padarė, kai tai buvo svarbu. „Raudonieji“ per rungtynes ​​pataikė 17 metimų ir pataikė tik du, o „Chelsea“ – 10, kurie taip pat pataikė du. Tačiau Thiago Silva gynybinis pasirodymas „Liverpool“ puolėjams, kai jis norėjo, kad jie šautų, padėjo saugančiam Edouardui Mendy darbą palengvinti prieš jo stiprų pasirodymą per šaudymą. Bet galiausiai Liverpulis rado būdą. Tai dar viena Jurgeno Kloppo pergalė prieš Thomasą Tuchelį, kai vasario mėnesį EFL taurės finale „Liverpool“ įveikė „Chelsea“ baudiniais. Tai taip pat trečias „Chelsea“ pralaimėjimas FA taurės finale – rekordas per 150 metų varžybų istoriją.

Štai keletas ištraukų iš rungtynių

Ar tikrasis Romelu Lukaku atsistos?

Kai atrodė, kad Lukaku „Chelsea“ gretose įmušė tris įvarčius per paskutines dvejas rungtynes, viskas pasikeitė, ši praėjusi savaitė jam negalėjo būti blogesnė. Pirmiausia jis reikėjo atsiriboti nuo savo agento penktadienį po komentarų apie perėjimo gandus, o tada šeštadienį FA taurės finale jis kamuolį palietė tik 15 kartų. Jo ateitis su „Chelsea“ miglota, o tokie žaidimai nelabai padės užtikrinti, kad Tuchelis gali padaryti tai, ko reikia, kad jo sistemoje pasisektų.

Lukaku per rungtynes ​​pataikė tik vieną metimą ir, nors ir sukūrė progų Christianui Pulišičiui, pritraukdamas kelis gynėjus, jis pats nepadarė pakankamai, kai tai buvo svarbu, ir per pratęsimą buvo pakeistas Rubenu Loftusu-Cheeku. Nors „Chelsea“ sistema nepadeda Lukaku, kuris savo geriausius sezonus žaidė arba žaidė kartu su kitu puolėju, arba komandą žaidė tiesiogiai per jį, „Chelsea“ reikės ką nors pakeisti taktiškai, nes priešingu atveju Lukaku gali grįžti pro duris. vasara.

Sužalojimo problemos dėl armatūros krūvos?

Mohamedui Salahui ir Virgiliui van Dijkui palikus „Liverpool“ rungtynes, o Fabinho jau liko iki Čempionų lygos finalo, verčia susimąstyti, kaip Kloppas antradienį prisidės prie „Southampton“. Iki šiol jis atliko gerą darbą rotuodamas, kai tik galėjo, kad užsitikrintų pergales, kai tik įmanoma, tačiau atrodo, kad ši komanda yra netoli lūžio taško. Kai Salah buvo pakeistas, atrodė aišku, kad šios varžybos gali būti tiesiog per didelė įtampa žaidėjams? Po stiprios rungtynių pradžios „Liverpool“ po 60-osios minutės pritrūko jėgų ir, jei planuoja įdėti viską, kas įmanoma, siekdama laimėti „Premier“ lygą, komandai reikės įmušti daug įvarčių už „Southampton“. Jie „City“ atsilieka ne tik trimis taškais, bet ir septyniais įvarčių skirtumu.

Tačiau kadangi Čempionų lygos finalas yra labiau tikėtinas prizas, gali atsirasti rotacija, nes Kloppas nori apsaugoti savo žaidėjus. Nenuostabu, kad van Dijkas nežaidė 120 rungtynių minučių, todėl tai turi būti mintis Kloppo galvoje.

Christianas Pulišičius vis dar yra „Chelsea“ raktas

Nors Timo Wernerio fizinis pasirengimas yra viena iš priežasčių, kodėl Pulisic pradėjo žaisti, jis atliko svarbų vaidmenį kairiajame „Blues“ krašte. Pulisic sugebėjo įsilaužti į vidų ir padaryti viską. Jis atliko du metimus ir taip pat sukūrė dvi progas per 105 minutes, o taip pat atliko keturis driblingus. Per pratęsimą jis turėjo puikią šansą, kad Joelis Matipas puikiai žaidė, kad sustotų, tačiau šį sunkų sezoną Pulišičiui jis vis tiek parodė, koks pavojingas gali būti su „Chelsea“ marškinėliais.

Geriausia Tuchelio sudėtis šį sezoną buvo sklandi, tačiau Pulisicas visada atsidurdavo mišinyje, ypač didesniuose žaidimuose. Kitą dieną, kai jis nesusiduria su įtakinga „Liverpool“ gynyba, šis pasirodymas veda į įvartį ir atlieka rezultatyvų perdavimą, o tai yra daug žadanti.