Garsioji Tongos vėliavnešė Pita Taufatofua olimpinėse žaidynėse nedalyvaus

Pita Taufatofua, Tongos atletas, bene geriausiai žinomas dėl marškinių ir alyvuoto vėliavnešio vaidmens, 2022 m. žiemos olimpinėse žaidynėse nedalyvaus – tai nuvils ištikimus atidarymo ceremonijos žiūrovus, kurie tikėjosi jo spindinčio sugrįžimo.

Triskart olimpietis, dalyvavęs tekvondo ir lygumų slidinėjimo rungtyse, verčiau koncentruojasi į reagavimą į nelaimę į galingą cunamį, kuris užklupo jo gimtąją salų šalį po to, kai netoliese esantis ugnikalnis su milžiniška jėga išsiveržė. Iki sausio mėnesio jis dar nebuvo įgijęs kvalifikacijos dalyvauti varžybose ir nusprendė nebandyti kvalifikuotis po įvykusios nelaimės.

„Net ir su kvalifikaciniais kriterijais nebūčiau galėjęs nuvykti į Pekiną“, – sakė jis, nes Tongoje „per daug alkanų žmonių, kad ten nesusikaupčiau“.

„Tikrai to pasiilgsiu“, – sakė Taufatofua, bet „olimpiada reiškia daugiau nei tik sportą, todėl manau, kad vis tiek dabar darome tam tikrą olimpinių pastangų lygį“.

Dalis Tongos, Ramiojo vandenyno salų valstybės, kurioje gyvena apie 100 000 gyventojų, buvo tik 40 mylių nuo sprogimo vietos. Šalis buvo padengta pelenais, daugelis gyventojų prarado ryšį ir elektros energiją. Praėjo kelios dienos, kol Taufatofua išgirdo iš savo tėvo ir patvirtino, kad jis buvo rastas saugus.

Taufatofua nedelsdama atidarė „GoFundMe“ puslapį, skirtą pagalbos pastangoms. „Artimiausiomis dienomis, savaitėmis mums prireiks jūsų pagalbos“, – rašė jis puslapyje treniruočių stovykloje Australijoje. „Pradinis lėšų prioritetas bus skiriamas tiems, kuriems labiausiai reikia, infrastruktūrai ir žalai mokykloms, ligoninėms ir kt. Puslapis surinko beveik 800 000 Australijos dolerių arba apie 571 000 USD.

38-erių Taufatofua pateko į istoriją kaip retas sportininkas, dalyvavęs ir vasaros, ir žiemos žaidynėse. Taufatofua pirmą kartą dalyvavo 2016 m. vasaros žaidynėse Rio de Žaneire kaip pirmoji tongietė, iškovojusi taekwondo kvalifikaciją.

Tačiau jis pateko į antraštes po to, kai per atidarymo ceremoniją žygiavo be marškinėlių ir vilkėdamas tradiciniais tongietiškais drabužiais, kuriuos pakartojo 2018 m. žiemos žaidynėse Pjongčange, Pietų Korėjoje, esant šalčiui, o praėjusiais metais šiltesniu oru Tokijuje.

Taufatofua sakė esąs dėkingas, kad galėjo pasinaudoti savo, kaip olimpinio atleto, platforma, kad padidintų informuotumą apie pagalbos pastangas Tongoje. „Žinojimas, kad žmonės manimi pasitiki, kad padarysiu viską, ką galiu, kad padėtų Tongos žmonėms, mane žemina“, – sakė jis.

Jis siekia gauti „neatidėliotiną pagalbą žmonėms“, o po to – „tam tikrą atstatymo lygį ir stipresnį atstatymą“. Tada jo energija vėl pasisuks į olimpines žaidynes, įskaitant „auksą Paryžiuje“, sakė jis.

Jis pridūrė: „Tai ne stotelė; tai pusės laiko pertrauka“.

Leave a Comment