Kaip eksperimentas sukūrė visiškai naują vaizdo žaidimų žanrą

Vaizdo žaidimų pasaulis pasikeitė 1987 m., kai Japonijos žaidimų kūrėjas Capcom išleido „Street Fighter“ – vaizdo žaidimą, kuris vėliau buvo žinomas kaip kovinių žaidimų pradininkas.

Z kartai sunku įsivaizduoti laiką, kai vaizdo žaidimai buvo kova tarp žaidėjų ir procesorių. Kalbame apie aštuntojo dešimtmečio pabaigą ir devintojo dešimtmečio pradžią, kai tokios kompanijos kaip Nintendo, Sega ir Atari, kurios vis dar buvo 8 bitų žaidimų erdvėje, dešimtis pardavė namų žaidimų pultus. Žaidimų kambariai su blankiais, neoniniais apšvietimais ir dideliais, blizgančiais aparatais su įvairiais žaidimais, kartu su ilgai išliekančiu pasenusių cigarečių dūmų kvapu, tapo vieta praleisti laiką, jei buvote vienas šauniausių vaikų.

Kelių žaidėjų koncepcija dar neatsirado, ypač „prieš“ režimas, kuriame du žaidėjai galėtų konkuruoti tarpusavyje. Tačiau viskas pasikeitė 1987 m., kai japonų žaidimų kūrėjas „Capcom“ išleido „Street Fighter“ – vaizdo žaidimą, kuris būtų žinomas kaip kovinių žaidimų pradininkas – ir sukūrė šabloną tūkstančiams panašių žaidimų.

Nuo to laiko buvo sukurta daugybė žaidimo kryžminių ir atskirų versijų, taip pat animacinių filmų, žaislų, kolektyvinių figūrėlių, žinynų ir net žurnalų, skirtų Street Fighter menui ir žaidimui. Holivudo aktorius Jeanas-Claude’as Van Damme’as vaidino dabar kultinėje klasikoje Gatvės kovotojas 1994 metų filmas

Galima drąsiai teigti, kad kai žaidimas debiutavo arkadose 1987 m., jis buvo reklamuojamas kaip „geriausias“. Pats žaidimas buvo gana paprastas. Trumpai tariant, „Street Fighter“ yra konkurencingas kovos žaidimas, kurį sukūrė Takashi Nishiyama ir Hiroshi Matsumoto. Žaidėjas valdo japonų kovos menininką vardu Ryu, kuris dalyvauja pasauliniame kovos menų turnyre, apimančiame kelias šalis, siekdamas būti geriausiu kovos menininku pasaulyje. Kitas žaidėjas gali valdyti Ryu draugą amerikietį ir varžovą, linksmą ir šviesiaplaukį Keną Mastersą. Kiekvienas žaidėjas gali atlikti tris smūgius, tris smūgius ir tris specialias atakas, kurias galima suaktyvinti specialiais vairasvirtės ir mygtukų deriniais. Kiekvieną kovą sudaro geriausias iš trijų raundų, kurių kiekvienas raundas trunka ne ilgiau kaip 30 sekundžių.

Norėdami tęsti šio straipsnio skaitymą…

Turite būti Premium abonentas

Pradėkite prenumeratą su nemokamu bandomuoju laikotarpiu

Mėgaukitės neribotu aštuntu stulpeliu, archyvais ir žaidimais
thefederal.com ir daug kitų funkcijų.

Taip pat palaikysite etišką ir nešališką žurnalistiką.
planai prasideda nuo Rs. 99

Leave a Comment