Ko išmokome iš AFC čempionato žaidimo

2021–2022 sporto metai yra pragariški gydant sužeistus sirgalius. Džordžijos valstijos MLB franšizė ir koledžo futbolo programa laimėjo titulus, Milvokis iškovojo pirmąjį NBA čempionų titulą nuo tada, kai Kareemas Abdulas-Jabbaras svaidėsi į dangų, o Sinsinačio „Bengals“ dabar pirmą kartą per 33 metus pateko į „Super Bowl“ turnyrą. po pergalės 24:21 Kanzas Sityje.

Visą sezoną atrodė, kad futbolo pasaulis yra pasirengęs karūnuoti naują gynėją „lygos veidu“ – žaidėju, pasirengusiu žengti į užburiančią kartą, kuri iki šiol apibrėžė NFL šiame amžiuje. Dienos sporto debatų laidos, podcast’ai ir socialinės žiniasklaidos paskyros su rodomais vardais, pvz., @[Quarterback]IsTheGOAT2022 žaidė penkių mėnesių įpėdinio žaidimą. Vieną savaitę tai buvo Justinas Herbertas, tada Kyleris Murray’us, o po to Joshas Allenas, net kai senoji Aarono Rodgerso gvardija Tomas Brady ir Benas Roethlisbergeris kovojo dėl savo kelio į posezonį.

Tačiau, kaip ir pastaruosius keturis sezonus, Patrickas Mahomesas vėl įsiveržė į pažeidimą ir vedė Kanzas Sitį į AFC čempionato rungtynes, kurios vėl vyko Arrowhead stadione. Įpusėjus sekmadienio rungtynėms su Sinsinačio „Bengals“, trečias iš eilės pasirodymas „Super Bowl“ atrodė kaip fait accompli: Mahomesas jau turėjo tris smūgius, „Bengals“ nesugebėjo atmušti Ja’Marro Chase’o, o Kanzasas buvo geresnis komandos žaidėjas. priekyje.

Tada atsitiko Joe Burrow.

Suaktyvinęs tą pačią ketvirtojo gynėjo magiją – tai tikrai ne magiją, kurią naudojo nuo 2019 m. nacionalinio čempionato kampanijos Luizianos valstijoje, Burrow buvo elitas judėdamas po kišenę ir atpažinęs aprėpimus bei žaibiškus pasirodymus prieš akimirką. Keletą kartų – ir tai atrodė kaip kas trečias – Chrisas Jonesas ir Kanzaso miesto perėjos šuolis Burrow žuvo į dešinę, tik jis pasilenkdavo arba nuslysdavo ir ranka ar kojomis pajudindavo grandines.

Kai Burrow suprato, kad Kanzas Sitis didžiąją dienos dalį turės saugų virš Chase’o viršūnės, jis apsisprendė aikštės viduryje pasirinkti Tee Higginsą, kovojantį su gynėjais ir saugais, kurie visą sezoną stengėsi sustabdyti nusižengimus. .

Sekmadienį Burrowui teko didžiulė apkrova, ypač atsižvelgiant į Sinsinačio nesugebėjimą valdyti futbolo pagal reglamentą. Vis dėlto jis to nepadarė vienas: „Bengals“ gynybos koordinatorius Brianas Callahanas nusipelno bent pusės nuopelnų už pergalę. Cincinatis pradėjo žaidimą žaisdamas tuos pačius dviejų gilių aprėpimus, kurie pristabdė Patricką Mahomesą ir jo sprogstamąjį priėmimo korpusą reguliariajame sezone, bet nesėkmingai. Mahomesas kantriai dirbo po pro šalį einančiais langais, kol Callahanas prarado kantrybę ir žaidė vyras prieš žmogų – ir buvo nubaustas Tyreek Hill viršaus.

Net tada, kai visi Kanzas Sičio imtuvai buvo puikiai uždengti, Mahomesas pratęsė žaidimą, kol kas nors prasilaužė arba atsiskleidė bėgimo juosta. Ir po to, kai jo žaidimo planas buvo sumuštas 30 minučių, Callahanas padarė esminį koregavimą, kurio profesionalų lygiu beveik niekada nematyti: jis perdavė kamuolį, kad sulaikytų Kanzas Sičio greitį.

Iškritęs aštuonetas, Cincinatis atsilaikė už nugaros, o Mahomesas apžiūrėjo aikštę, lošdamas, kad buvęs MVP bus nekantrus ir priversti metimus arba bus jautrus padengimui. Po pirmojo Mahomeso perimto kamuolio trečiajame kėlinyje krašto puolėjas Trey’us Hendricksonas nukrito į metimo langelį, priversdamas atlikti žemą metimą, kurį atmušė ir atmušė BJ Hill.

Ketvirtajame kėlinyje 3 taškais sumažėjo Kanzasas per paskutines šešias žaidimo minutes. Tačiau „Bengals“ gynyba vėl grįžo į aprėptį, privertė atmušinėti antrąjį ir trečiąjį įvartį bei Kanzas Sitį tenkintis įvarčiu ir pratęsimu.

Paskutinės Kanzas Sičio sezono puolimo rungtynės buvo tokios pačios, kaip priverstinis perdavimas į Tyreek Hill, kurį atėmė Vonn Bell.

Kaip ir Mahomesas, Andy Reidas susidurs su daug abejonių, ką jis galėjo padaryti kitaip. Ir, kaip ir bet kurio NFL pralaimėjimo atveju, yra galimybių. Kėliniui baigti Kanzasas atliko dar vieną metimą į pabaigos zoną – sūpuojamą perdavimą Hillui, kuris buvo įmuštas toli nuo vartų linijos, užuot gavęs žetonų metimą į aikštę, kuris būtų padidinęs persvarą iki 14 taškų. . Kai buvo aišku, kad perdavimas prarado ritmą, o „Bengals“ žaidė giliai, buvo praleistos progos įgyti lengvų jardų.

Tačiau tiesa ta, kad Cincinatis išplėšė žaidimą panašiai kaip ir prieš Tenesį divizionų ture dėl Burrow kietumo ir Callahano gynybos koregavimų. Tai ne apie likimą ar magiją; „Bengals“ vietą „Super Bowl LVI“ turnyre pelnė pranokę Kanzas Sitį.

Leave a Comment