Mobiliųjų žaidimų rinka uždirba daugiau pinigų nei kompiuteriai ir konsolės kartu paėmus

Ir Kinija pirmauja


mobiliojo žaidimo pajamų herojus

Dešimtmečius vaizdo žaidimų rinkoje vyravo specialiai sukurtos konsolės arba sudėtingi kompiuteriai. Nuo pirmųjų „Atari“ ir „Commodore“ dienų iki šiuolaikinės „Microsoft“ ir „Ryzen“ eros dauguma vaizdo žaidimų buvo žaidžiami namuose. Tačiau tada „iPhone“, „Android“ ir „BlackBerry“ amžiams pakeitė plataus vartojimo elektronikos ir žaidimų veidą. Šiandien daugiau nei 6 milijardai žmonių turi išmaniuosius telefonus, todėl nenuostabu, kad mobilieji žaidimai dabar sudaro daugiau nei 52 % rinkos ir 2021 m. atneša daugiau nei 90 milijardų dolerių pajamų.

Šie skaičiai gauti iš žaidimų pramonės analitiko Newzoo paskelbtos ataskaitos. Ataskaitoje pabrėžiama, kad mobiliųjų žaidimų rinka dabar yra ne tik didesnė nei konsolių ir kompiuterių kartu paėmus, bet ir greičiausiai augantis rinkos segmentas. Ir nors kompiuteriai ir pultai ir toliau mažėja, kai darbo vietų apribojimai ir uždarymai mažinami, bendros pramonės pajamos auga, o tai reiškia, kad mobilieji žaidimai ne tik populiarėja nei bet kada anksčiau, bet ir skatina visos pramonės augimą.

DIENOS ANDROIDPOLICIJOS VIDEO

newzoo-game-revenue-download

Šį paradigmos pokytį galima paaiškinti keliais veiksniais. Išmaniųjų telefonų rinkos augimas nuo 2010 m. smarkiai išaugo, o didžiąją dalį šio augimo lėmė augantis Android operacinės sistemos populiarumas. Beveik visur esanti „Android“ leidžia kūrėjams lengvai kurti žaidimus įvairiems telefonams, o „iOS“ yra vienintelis tikras varžovas. Pastaruosius dvejus metus pasaulinė pandemija apribojo dideles kūrėjų komandas, kurių reikia norint sukurti AAA titulus tokioms įmonėms kaip „Microsoft“ ir „Sony“.

Liūto dalis 90 mlrd. USD rinkos pajamų buvo gauta iš Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono, o Kinija uždirbo daugiau nei 30 mlrd. USD pajamų (palyginti su 15 mlrd. USD JAV). Ir ne visa tai galima sieti tik su didžiuliu jos gyventojų skaičiumi – Kinijos žaidimų kompanijos, tokios kaip „Tencent“ („Call of Duty“, PUBG) ir „Mihoyo“ („Genshin Impact“), pernai atnešė 18 mlrd. USD pajamų iš užsienio.


newzoo-global-mobile-gaming-revenue

Taip pat verta paminėti, kad didžiausią naudą atneša Lotynų Amerikos, Afrikos ir Artimųjų Rytų besiformuojančios ekonomikos šalys. Nors šie regionai sudaro mažiau nei 10% visos mobiliųjų žaidimų rinkos, jie rodo sparčiausią augimą, kuris, kaip prognozuojama, tęsis ateinančius kelerius metus.

Numatoma, kad išmaniųjų telefonų nuosavybė toliau augs (prognozuojama, kad iki 2024 m. jų skaičius viršys 7 mlrd.), o sparčiųjų tinklų plitimas visame pasaulyje, mobiliųjų žaidimų rinka neturi kur žengti, tik augti.


Gmail išdėstymas
„Gmail“ nori tapti jūsų vieno langelio produktyvumo žiniatinklio programa, nesvarbu, jums tai patinka

Įskaitant „Material You“ įkvėptą sąsajos atnaujinimą

Skaitykite toliau


Apie autorių

Leave a Comment