Olimpinės svajonės įgyvendinimas: Danas Mattoonas

EAU CLAIRE, Wis. (WEAU) – Šuoliai su slidėmis Chippewa slėnyje turi turtingą istoriją.

1886 m. norvegų imigrantai įkūrė Dovre slidinėjimo klubą, dabar žinomą kaip „Flying Eagles“ slidinėjimo klubas. Šiemet jiems bus atstovaujama 2022 m. žaidynėse.

„Tai tik vienas iš tų dalykų, dėl kurių aš pagaliau įgyvendinau olimpinę svajonę per se, pažymėjau langelį“, – sakė Danas Mattoonas.

Mattoonas sulaukė skambučio 2021 m. balandžio mėn., jis keliaus į Pekiną. Buvęs konkurentas atneša daug patirties.

„Šiuo šuoliais su slidėmis užsiimu jau 50 metų, būdamas sportininku ir treneriu, o paskui organizatoriumi ir, žinoma, teisėju“.

Po to, kai buvo išrinktas olimpiniu teisėju, Mattoonas praėjusius metus keliavo po pasaulį, įmušdamas šuolių su slidėmis varžybas.

Jis aiškina, kad teisėjai taškų neskiria, o tik atima. Taškai pradedami skaičiuoti, kai džemperis yra ore.

„Yra penki skirtingi skrydžio taškai, kuriuos galime atimti, yra penki tūpimo taškai, kuriuos galime atimti, ir septyni taškai, kuriuos galime įveikti“, – pridūrė Mattoonas. „Tai vyksta labai greitai. Turime gal nuo penkių iki septynių sekundžių, kad galėtume suskaičiuoti savo rezultatą. Akivaizdu, kad mums pavyko įsivaizduoti tobulą skrydį, kai jie skrenda ore. Mes ieškome to tobulo telemarko nusileidimo viena koja prieš kitą, o tada taip pat žiūrime į aplenkimą, ar nėra jokių trūkumų.

Prieš įvesdami galutinį rezultatą, teisėjai gali greitai peržiūrėti nusileidimą monitoriuje.

Ne tik Danas džiaugiasi galimybe, bet ir jo šeima, įskaitant sūnų Nicką, buvusį šuolininką su slidėmis.

„Aš juo labai didžiuojuosi, labai džiaugiuosi“, – sakė Nickas Mattoonas. „Amerikietišką teisėją jie renkasi tik kartą per 20 metų, todėl jam didžiulė garbė, kad jis gali tai padaryti olimpinėse žaidynėse. Jis to nusipelno. Jis tikrai geras teisėjas. Jis tai darė amžinai“.

Nors svarbu išlaikyti tikslumą ir savotišką atsiribojimą nuo konkurentų, yra vienas sportininkas, kurį Danas per šias rungtynes ​​atidžiai stebi.

„Taip šaunu, kad galiu ten nuvažiuoti ir teisėjauti Benui Loomisui, kuris yra „Flying Eagles“ slidinėjimo klubo narys, čia, tiesiai iš savo namų klubo“, – pridūrė Danas.

Loomis, kuris dalyvaus savo antrojoje olimpinėse žaidynėse Šiaurės šalių kombinate, sako, kad augdamas buvo artimas Mattoonsui, o entuziazmas yra abipusis.

„Danas Mattoonas prisidėjo prie klubo ir padėjo įstaigoje, todėl smagu matyti, kad jis vis dar užsiima sportu, ir aš džiaugiuosi, kad jis bus teisėjas“, – pasakojo Loomisas.

Mattoonas dalyvavo trijuose olimpiniuose bandymuose kaip sportininkas, vos nepraleisdamas paskutinio bandymo. Jam ši galimybė įrodo, kad niekada nevėlu įgyvendinti svajonę.

Autorių teisės, 2022 m. WEAU. Visos teisės saugomos.

.

Leave a Comment