Pasinaudokite senais obuoliais šiame tvariame troškinimo patiekale Maistas

IR saldus, bet aštrus obuolys yra puikus žaidimo priedas, jo sezonas yra panašus nuo rudens iki žiemos vidurio, kai laikomi obuoliai pradeda nykti ir baigiasi šaudymo sezonas. Senas obuolys vis dar puikiai iškepa, o šiandieniniame recepte aš juos patroškinu su čiobreliais ir sviestu, tada po šaukštą užpilu ant kreminės troškintos fazano.

Kaip ir obuoliai, fazanas yra kuklus ingredientas, kuris dažnai vartojamas. „Savills ’2018“ laukinių gyvūnų mėsos tyrimas parodė, kad tik 48 % laukinių medžiojamųjų gyvūnų, nušautų ant ūglių, surenkami medžiojamųjų gyvūnų prekiautojai, ir tai rodo, kad reikia sukurti tvarią šios perteklinės mėsos rinką. Žvėriena yra maistinga ir pigi iš gero mėsininko.

Fazanas Normandija su obuoliais

Šis klasikinis prancūziškas patiekalas sujungia du kuklius ir dažnai vartojamus ingredientus harmoningame troškinyje. Sodrus kreminis padažas ir umami sūri mėsa supjaustoma ir užpilama saldžiais, rūgščiais troškintais obuoliais, kurie užbaigia patiekalą. „Countryside Alliance“ atlikta apklausa parodė, kad 85% vartotojų niekada nėra pirkę fazanų ar kurapkų, tačiau didelė dalis norėjo jų paragauti, ypač dėl to, kad ši žvėriena yra ekonomiška, maistinga ir skani. Abu paukščiai yra subtilaus skonio ir puikiai supažindina su laukine mėsa, nors, jei pageidaujate, patiekalas, žinoma, gali būti gaminamas ir iš vištienos ar kitos paukštienos.

Sidro brendis yra nuostabus aperityvas ir suteikia šiam patiekalui reikiamo skonio gilumo, tačiau jis jokiu būdu nėra būtinas ingredientas. Jei nemėgstate gerti sidro ar kalvadoso ir nenorite pirkti butelio tik pagal šį receptą, užteks tik sidro; kitu atveju nuglaistykite keptuvę kitu stipriu alkoholiu, pavyzdžiui, brendžiu, viskiu ar degtine. (Kai gaminau pirmą kartą, po ranka neturėjau sidro brendžio, todėl vietoj jo naudojau viskį ir jis buvo skanus.)

Siūlau patiekti su bulvių koše ir/arba traškia duona. Jei norite paįvairinti košę, išvirkite šiek tiek salierų ir (arba) topinambų, kol suminkštės, įmaišykite į tyrę ir įmaišykite bulvių košę su daug sviesto ir prieskonių.

Tarnauti 2

Dėl akcijų
1 valgomasis šaukštas alyvuogių aliejaus
1 didelis fazanas
sujungtos į 2 kojas ir du kaulus su kaulais, įskaitant žarnas
1 svogūnasnulupti ir sutarkuoti
1 morka
tarkuotas
1 lazdelė saliero
tarkuotas
3 skiltelės česnako
nulupti ir sutarkuoti
6 petražolių stiebeliai
3 lauro lapai
skalbiniai
1 arbatinis šaukštelis kadagio uogų

Dėl keptuvės
2 gabaliukai rūkytos dryžuotos šoninėspjaustytas ant lardono
3 vėdrynainulupti ir perpjauti per pusę
1 valgomasis šaukštas alyvuogių aliejaus
½ šaukšto dižono garstyčių
50 ml sidro brendžio
arba kalvadoso ar kitų spiritinių gėrimų (pavyzdžiui, brendžio, viskio, degtinės)
500 ml sidro
250 ml fazanų sultinio
(taip pat žr. aukščiau esantį metodą) arba vištienos sultinį
50 ml dvigubos grietinėlės
20 g sviesto
2 obuoliai
6 šakelės čiobrelių

Patiekimui (neprivaloma)
Topinambas ir bulvių košė, arba bulvių košė, traški duona, žieminė

Pirmiausia padarykite pagrindą. Stipriame puode ant vidutinės ugnies įkaitinkite alyvuogių aliejų, tada sudėkite fazano skerdeną, širdį, skrandį ir visus kitus gabalėlius, pasūdykite ir troškinkite 15 minučių retkarčiais apversdami, kol iš visų pusių apskrus. Įpilkite vandens, kad apsemtų, užvirinkite ir nugramdykite visus ant keptuvės dugno prilipusius gabalėlius. Šiuo metu, jei turite lėtą viryklę, perkelkite keptuvės turinį į ją ir kepkite keturias – aštuonias valandas ant silpnos ugnies; kitu atveju troškinkite ant kaitlentės mažiausiai dvi valandas, geriausia – keturias.

Suberkite svogūną, morką, salierą, česnaką, petražolių stiebus, lauro lapą ir kadagio uogas, troškinkite dar valandą, tada perkoškite per marlę arba/ar smulkų sietelį ir leiskite atvėsti. Dabar atsargos, uždengtos, bus laikomos šaldytuve iki penkių dienų.

Didelėje kepimo formoje ant vidutinės ugnies apkepkite paplotėlius ir per pusę perpjautus sviestinius, kol pasidarys auksinės rudos spalvos, tada išimkite ir atidėkite. Įpilkite šaukštą alyvuogių aliejaus ir fazano kojeles bei krūtinę, tada apkepkite iš visų pusių. Įpilkite sidro brendžio, nusausinkite keptuvę, o tada sudėkite lašinius ir askaloninius česnakus į puodą su garstyčiomis ir sidru. Užvirinkite, virkite tris minutes, tada supilkite sultinį. Užvirinkite, išimkite fazano krūtinėlę, tada uždenkite keptuvę ir troškinkite kojas nuo valandos iki 90 minučių arba kol suminkštės.

Pakelkite kojas, padidinkite šilumą ir sumažinkite skysčio kiekį per pusę. Įmaišykite dvigubą grietinėlę, grąžinkite visą mėsą į keptuvę, vėl ant silpnos ugnies ir kepkite penkias minutes. Nukelkite nuo ugnies, uždenkite ir palikite pailsėti.

Tuo tarpu didelėje keptuvėje ant vidutinės ugnies ištirpinkite sviestą. Obuolius supjaustykite kubeliais (jei norite ir šerdį), tada pakepinkite su čiobreliais iki auksinės rudos spalvos. Fazaną apibarstykite obuoliais ir sviestu ir patiekite iš puodo, su koše ar tyrele, suvytusiais žalumynais ir gera traškia duona.

Leave a Comment