Pekinas praneša apie pirmąjį vietinį omikrono atvejį prieš olimpines žaidynes

HONGKONGAS (AP) – likus kelioms savaitėms iki žiemos olimpinių žaidynių pradžios, Pekinas pranešė apie savo pirmąją vietinę omikroninę infekciją, pranešė valstybinė žiniasklaida.

HONGKONGAS (AP) – likus kelioms savaitėms iki žiemos olimpinių žaidynių pradžios, Pekinas pranešė apie savo pirmąją vietinę omikroninę infekciją, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Užsikrėtęs asmuo gyvena ir dirba miesto šiaurės vakarų Haidian rajone ir pastarąsias dvi savaites nekeliavo už Pekino ribų. Asmeniui simptomai pasireiškė ketvirtadienį, o penktadienį buvo ištirtas dėl COVID-19, šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė pareigūnai.

Žinia apie infekciją paskelbta likus mažiau nei trims savaitėms iki žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos vasario 4 d. ir maždaug dvi savaitės iki Naujųjų metų pagal Mėnulio metus pradžios Kinijoje.

Iki šiol keli Kinijos miestai pranešė apie omikronines infekcijas, įskaitant Zhuhai ir Zhongshan pietinėje Guangdongo provincijoje, taip pat Tiandzino miestą, kuris yra 30 minučių kelio greituoju geležinkeliu nuo Pekino.

Pareigūnai visoje šalyje ragino gyventojus naujiems metams likti savo miestuose, o ne grįžti į gimtuosius miestus. Kinija priėmė griežtą „nulinio Covid“ politiką, o valdžia užrakino gyvenamuosius kvartalus ir net ištisus miestus, tokius kaip Sianas, kai buvo aptikta vietinė epidemija, bandant pažaboti plitimą bendruomenėje.

Pekino gyvenamasis kompleksas ir darbo vieta buvo uždaryti, o valdžia masiškai tikrina žmones, susijusius su bet kuria vieta, dėl koronaviruso. Šeštadienio vakarą buvo patikrinta apie 2 430 žmonių, rašo valstybinis laikraštis „The Global Times“.

Kinija šeštadienį pranešė apie 119 naujų koronaviruso atvejų, iš kurių 65 buvo vietiniai. Šalis pranešė apie 104 864 užsikrėtusius nuo pandemijos pradžios.

___

Ši istorija buvo pataisyta, kad būtų pašalintas Siano ir Šanchajaus paminėjimas tarp vietinių omikronų dėklų.

Zen Soo, Associated Press

Leave a Comment