Pirmosios „Chrome 100“ versijos pasirodo „Canary“ ir pasiekė trijų skaitmenų etapą

Artėja svarbus etapas


Chrome 100 Hero 2

„Google Chrome“ jau seniai buvo su mumis ir kaip naršyklė, ir kaip lengva OS, o šiandien tai yra pasiekimas. Mūsų lauktas įvykis dabar erzina – pirmoji trijų skaitmenų „Chrome“ versija „Chrome 100“ dabar rodoma Kanarų kanale.

Jei norite šiek tiek istorijos, naršyklė pirmą kartą buvo išleista kaip beta versija 2008 m. rugsėjį – pradedantiesiems, tik „Windows“. Tai įvyko netrukus po vadinamųjų „kitų naršyklių karų“, per kuriuos „Firefox“ pradėjo griauti beveik dešimtmetį trukusį „Internet Explorer“ dominavimą. Gandai, kad „Google“ planuoja sukurti savo naršyklę, pradėjo sklisti 2004 m. – tuometinis generalinis direktorius Ericas Schmidtas iš pradžių priešinosi jos sukūrimui, tačiau persigalvojo po to, kai įkūrėjai Larry ir Sergejus Brinai atvedė būrį „Mozilla Firefox“ kūrėjų, kad sukurtų pirminį prototipą. „Chrome“ projektas pradėtas kurti 2006 m., jam vadovavo Sundaras Pichai, kuris vėliau tapo dabartiniu „Google“ generaliniu direktoriumi.

DIENOS ANDROID POLICIJOS VIDEO

Po išleidimo naršyklė greitai įgavo pagreitį, 2011 metais aplenkdama Firefox, o nuo 2012 metų viskas buvo paruošta tapti dažniausiai naudojama interneto naršykle pasaulyje, tad galima teigti, kad Google lošimas pasiteisino. Be to, „Chromium“, atvirojo kodo projektas, kuriuo grindžiama „Chrome“, dabar taip pat yra kitų naršyklių, pvz., „Microsoft Edge“, „Opera“ ir kitų, pagrindas. Taigi, net jei nenaudojate „Chrome“, jei nenaudojate „iPhone“ ar „iPad“, tikėtina, kad vis tiek skaitote tai naršyklėje, pagrįstoje ja – tai tapo kad dominuojantis.

Nors 100-oji „Chrome“ versija neturėtų būti itin revoliucinga funkcijų požiūriu, ji vis tiek yra reikšmingas skaitinis įvykis ir gali sukelti problemų kai kuriose svetainėse. Naujausia v100 versija skirta tik Kanarų filialui ir patvirtinome, kad ją galima naudoti tiek Android (v100.0.4845.0), tiek Windows (v100.0.4846.0) – pirmiausia galite ją atsisiųsti iš Play Store arba APK veidrodis. Jei nesate susipažinę, „Canary“ yra pati nepalankiausia, nestabiliausia ir potencialiai ydinga „Chrome“ versija, išskyrus tiesioginį „Chromium“ kūrimą iš dabartinio šaltinio, todėl nerekomenduojame jos išbandyti vien tam, kad pasimėgautume nauja didžiule problema.

Kadangi „Chrome 100“ yra tik „Canary“, praeis šiek tiek laiko, kol pamatysime jį stabilioje šakoje – tuo metu tikėkitės iš „Google“ šiek tiek daugiau pompastikos. Tikimasi, kad dėl naujo, greitesnio išleidimo grafiko „Chrome 100“ kovo pabaigoje išliks stabilus, be vėlavimų.


„Pixel 3“ ir „Pixel 6“ valdiklis trumpai
„Google“ prideda kūno rengybos ir miego laiko stebėjimą į „At a Glance for Pixels“.

Naudokite abu iš karto prisiimdami atsakomybę

Skaityk


Apie autorių

Leave a Comment