Super Bowl peržiūra: Avinai ir Bengalai suteikia puolimo galią

Po penkių „Super Bowl“ žaidynių, kuriuose žaidė Tomas Brady arba Patrickas Mahomesas, sekmadienį du nauji gynėjai – Joe Burrow iš Sinsinačio ir „Rams“ Matthew Staffordas – užtikrino, kad ši tendencija nesitęstų.

Po dviejų savaičių Cincinnati Bengals kovos su Los Andželo „Rams“ „SoFi“ stadione Inglevude, Kalifornijoje, vasario mėn. vyksiančiame „Super Bowl“ turnyre. 13. Tai bus tik antras kartas, kai du gynėjai, kurie buvo Nr. Čempionato rungtynėse susikaus 1 šaukimas (Peyton Manning ir Cam Newton buvo pirmoji pora 2016 m.).

Abu gynėjai sekmadienį išgyveno artimus raginimus ten patekti. Burrow atvedė „Bengals“ į antrąjį kėlinį sugrįžus į Kanzas Sitį AFC čempionato rungtynėse ir pateko į savo pirmąjį „Super Bowl“ turnyrą, trečiąjį Sinsinačio franšizės istorijoje. Po kelių valandų „Rams“ pateko į antrąjį „Super Bowl“ turnyrą nuo 2018 m. sezono, kai įveikė San Franciską NFC čempionate.

Vos antrasis NFL starto sezonas Burrowas pavertė „Bengals“ posezonio siekius realybe, nepaisant to, kad franšizė išgyveno 31 metus be pergalės atkrintamosiose varžybose. Sinsinatis reguliarųjį sezoną baigė rezultatu 10:7 ir vienu karščiausių lygos nusižengimų, kurį paskatino Burrow nusiteikimas, rekordinį sezoną pasiekė naujokas Ja’Marras Chase’as, o karjeroje pakilo sezonas nuo gynėjo Joe Mixono. Chase’as, kuris reguliariajame sezone viršijo 1 400 jardų, sekmadienį AFC čempionato rungtynėse sugriebė rezultatą.

Grupė, kuri yra tokia pat jauna ir nepatyrusi, kaip ir bet kuri kita posezonio komanda, per pratęsimą aplenkė Dereką Carrą ir „Raiders“. Tada „Bengals“ panaudojo atmuštą įvartį prieš AFC pirmaujančią komandą Tenesio „Titans“, kad laimėtų divizionų etapą. Sekmadienį komanda pribloškė Kanzas Sitį, nuolatinį AFC konferencijos čempioną, konferencijos čempiono titulo rungtynėse – gynyba užgniaužė Mahomesą, Kanzaso miesto superžvaigždės gynėją.

Burrow sėkmė paskutiniame sezone Luizianos valstijoje pranašavo sėkmingą ir įkvepiantį NFL gynėją, kuriuo jis galėjo būti. Komandos draugai gyrė jo pasitikėjimą, o jam buvo priskiriama laimėjimų kultūros įgyvendinimas Sinsinatyje, nepaisant to, kad net nežaidė viso sezono savo naujokais.

Po to, kai 11 savaitę jis plyšo kelis kairiojo kelio raiščius, jam teko išbandyti, kaip jis reaguos.

„Esu tikras, kad dėl jo pabaigos buvo daug neaiškumų“, – šią savaitę žurnalistams sakė „Bengals“ vyriausiasis treneris Zacas Tayloras. “Jis norėjo reaguoti teisingai.”

„Rams“ generalinis vadybininkas Lesas Sneadas Staffordą atvedė ne sezono metu, kai komanda nusprendė, kad Jaredas Goffas, prieš porą sezonų atvedęs „Rams“ į „Super Bowl“, nėra geriausias jo gynėjas ateityje. Staffordas, kuris garsėjo savo didele ranka, susikūrė puikią Detroito „Lions“ gynėjo reputaciją. Tačiau jis niekada nepasiekė posezonio, o tai daugelis įpareigojo dėl talento trūkumo.

Los Andžele jis užmezgė ryšį su vienu rezultatyviausių futbolo imtuvų Cooperiu Kuppu ir Van Jeffersono imtuve rado dar vieną klestintį ginklą. Po to, kai per sezoną grėsmė Robertui Woodsui plyšo priekiniai kryžminiai raiščiai, Stafordas rado dar vieną patikimą taikinį Beckhame, kuris buvo vienas talentingiausių NFL žaidėjų, tačiau akivaizdžiai nesutapo su ankstesne savo komanda Klivlando „Browns“.

Snead metodai suburti šią Super Bowl kalibro komandą buvo netradiciniai ir agresyvūs. Jis nusprendė atsisakyti pripažintų, įtakingų žaidėjų, tokių kaip Beckhamas, naujokų, kurie suteikė Stafordui patikimą antrąjį tikslą pakeisti Woodsą. Los Andželas taip pat iš „Broncos“ išplėšė buvusį naudingiausią „Super Bowl“ žaidėją Von Millerį, kuris žais kartu su dominuojančiu gynėju Aaronu Donaldu. Tada „Rams“ pridėjo Sony Michelį, buvusį „Patriots“ gynėją, kai Cam Akers prieš sezoną suplėšė Achilo sausgyslę.

Visa tai sudarė komandą, kuri, kaip daugelis prognozavo, turi per daug talentų ne pasiekti šį etapą.

Vis dėlto Los Andželo kelias į „Super Bowl“ buvo ne be iškilimų, nes Staffordas sezono metu sukaupė atakas per vėlyvas rungtynes. Tačiau per reguliarųjį sezoną metęs 17 perimtų kamuolių, jis atkrintamosiose iki šiol kamuolį apvertė vos kartą.

„Rams“ pralėkė pro Arizoną laukinių kortų ture ir išgyveno bandymą grįžti į Tampa Bay divizionų raunde, o Staffordas panaudojo tolimą perdavimą Kuppui žaidimo pabaigoje, kad pasiektų pergalingą įvartį. Tada sekmadienį Los Andželas įveikė „49ers“ įtemptose NFC čempionato rungtynėse.

Panašu, kad „Super Bowl“ rungtynės buvo palankios „Rams“, kurie iš tiesų tapo 4 taškų lažybų favoritu sporto knygose. Tayloras, kuris „Bengals“ vyriausiuoju treneriu buvo nuo 2019 m., prieš tai buvo „Rams“ gynėjų treneris vadovaujant vyriausiajam treneriui Seanui McVay. Jis komandoje dirbo 2017–2018 m., o 2018 m. sezono pabaigoje dalyvavo Los Andželo „Super Bowl“ turnyre.

Panašu, kad Los Andželas turi pranašumą muštynių linijoje, o Donaldas, Milleris ir Leonardas Floydas laukia, kada susidurs su daug keikiama Sinsinačio puolimo linija.

„Bengals“ atmetė daugiausiai (51) per reguliarųjį sezoną, tačiau dėl to Burrow padidėję perdavimų skaičiai tapo dar įspūdingesni. Reguliariajame sezone jis atliko 4611 jardų ir atliko 34 kamuolius, o po sezono atliko daugiau nei 800 jardų ir keturis kartus.

Staffordas, metęs 41 kamuoliuką reguliariajame sezone, atkrintamosiose turėjo keturis kamuolius, įskaitant du iš eilės 300 jardų kamuolius.

Pasibaigus sekmadienio konferencijos čempionato rungtynėms, abu gynėjai pasipuošė atminimo kepurėmis, kurios šventė savo pergales.

„Tai daug geriau, nei maniau, kad taip bus“, – sakė Staffordas po „Rams“ pergalės.

Leave a Comment