„T-Mobile“ laimi 5G žaidimą, net neįjungus naujos C juostos

Remiantis naujai paskelbta „Ookla“ analize, „T-Mobile“ išliko 5G lyderė, nepaisant „Verizon“ laimėjimų ir jokio naujo C juostos spektro, apie kurį būtų galima kalbėti sausio pabaigoje. Operatorius turi ne tik greičiausią tinklą, o greitis padidėja 1 proc., nes įjungtos operatoriaus agregavimo galimybės. Kalbant apie mobiliojo ryšio duomenų perdavimo spartą, vidutinė sparta buvo 187,11 Mbps. Ir šis skaičius gerokai lenkia konkurentus.

„Verizon“, atvirkščiai, įjungė dalį savo C juostos, todėl greitis padidėjo 50 procentų. Dėl to teikėjo vidutinis mobiliojo ryšio duomenų perdavimo greitis buvo 116,29 Mbps. Svarbu tai, kad tai tik savaitė po įdiegimo. Pabrėžiame šio konkretaus 5G juostų rinkinio pranašumus, ypač kai kalbama apie padidintą atsisiuntimo greitį.

Kur yra AT&T, kalbant apie konkurenciją ir C juostos diegimą?

Dabar T-Mobile dominavimas 5G srityje, net ir be naujų C juostos diegimų, nestebina. 2021 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje bendrovė jau pasiūlė geriausią mobiliojo ryšio patirtį. O „Verizon“ pelnas sudaro puikias sąlygas pradėti populiarėti. Tačiau AT&T nepasiekė tokio paties pelno, nes iki šiol prieštaringai vertinamą juostą dislokavo tik aštuoniose rinkose.

Tiesą sakant, AT&T greitis taip pat padidėjo tik maždaug 1 procentu, panašiai kaip „T-Mobile“. Dėl to vidutinis atsisiuntimo greitis priartėjo prie to, kur „Verizon“ buvo prieš padidindamas. Būtent nuo maždaug 68,82 Mbps 2021 m. pabaigoje iki maždaug 70,46 Mbps naujausioje 5G analizėje.

AT&T vis dar užima gerą poziciją šiose srityse

Dabar „Verizon“ pelnas čia daugiausia susijęs su tuo, kad anksti ji gavo didesnį kiekį C juostos licencijų, nurodoma ataskaitoje. Tikėtina, kad „T-Mobile“ lyderis išliks, nes jis sutelkė savo tinklą aplink vidutinės juostos 5G spektrą per C juostą ir 3,45 GHz spektrą. Taigi jis turi pranašumą ir greičiausiai toliau veiks gerai.

Palyginus, AT&T sutaupė pinigų, tačiau vis tiek turės apie 80 MHz C dažnių juostos licencijų, kurios turėtų sustiprinti jos tinklą, kai jos bus suaktyvintos, ir savo našumu prilygs „Verizon“. Ypač todėl, kad „Verizon“ daugumoje rinkų turės apie 100 MHz C juostos. Su iki 200MHz kai kuriose kaimo rinkose. Tai reiškia, kad abiejų įmonių pralaidumas bus panašus į daugumą rinkų.

c juostos 5G greičio pasikeitimas sausio mėnesio greičio testas iš Oklos

Leave a Comment