Žvaigždės vs. „Flames“ – žaidimo santrauka – 2022 m. gegužės 15 d

KALGARIS, Alberta – Johnny Gaudreau pamatė, kad ritulys atšoko į kelią, todėl jis perskrido, pliaukštelėjo link tinklo ir pasiuntė Calgary Flames iškovoti pergalę 7 rungtynėse.

Gaudreau į pratęsimą įmušė 15:09 sekmadienio vakarą 3:2 pranoko Kalgarį Dalaso „Stars“ ir „Flames“ laimėjo tik antrąją atkrintamųjų varžybų seriją per pastaruosius 17 metų.

„Svajojate apie tokius dalykus, – sakė Gaudreau, – įmušti įvartį 7 rungtynėse per pratęsimą.

Gaudreau atkovojo Eliaso Lindholmo bandymą ir atmušė kamuolį dėti aštriu kampu šūvį pranoko Jake’ą Oettingerį, kuris Dalaso ekipoje atmušė 64 kartus – tai daugiausiai sustojimų 7 žaidime franšizės rekordas.

“Eidamas į pratęsimą su Jake’u žinai, kad norint jį įveikti reikės tobulo metimo, ir tai buvo puikus smūgis, – sakė „Stars“ treneris Rickas Bownessas. – Džonis atliko puikų smūgį tiesiai po skersiniu. nieko dėl to nedaryk“.

Tyleris Toffoli ir Matthew Tkachukas pelnė pirmuosius įvarčius serijoje, o Jacobas Markstromas atrėmė 26 metimus ir atliko rezultatyvų perdavimą „Flames“ ekipai, kuri Vakarų konferencijos pusfinalyje susikaus su Edmontono „Oilers“ pirmajame posezonio Albertos mūšyje nuo 1991 m. Kalgaryje.

„Esu čia devynerius metus ir niekada net neturėjau progos žaisti atkrintamosiose, todėl tai gana ypatinga“, – sakė Gaudreau. „Bus labai smagu, gera provincijai, bus labai smagu jiems, mums. Tai bus gana šauni serija.

Oettingeris tapo antruoju žaidėju NHL istorijoje, atmušusiu 60 ar daugiau septintųjų rungtynių nuo 1955 m., kai pirmą kartą buvo stebimi smūgiai į vartus. Niujorko „Islanders“ žaidėja Kelly Hrudey 1987 metais per keturis pratęsimus 3:2 atmušė Vašingtoną.

„Jis žaidė pragarišką žaidimą“, – sakė „Stars“ kapitonas Jamie Bennas. „Per daug tokių nemačiau. Aš turiu galvoje, jei ne jis, mes net nebūtume buvę arti pratęsimo ar galimybės laimėti.

Įvarčius „Stars“ gretose pelnė Bennas ir Vladislavas Namestnikovas, kuris gyrė 23-ejų Oettingerį už jo pasirodymą.

„Tiesiog pakelk galvą“, – pasakė Oettingeris. „Akivaizdu, kad tai dabar ir kai kurie iš tų vaikinų, apie kuriuos nežinai, ar dar kada su jais žaisi, todėl tai tikrai sunku nuryti piliulę.

Bownessas pavadino Oettingerį „franšizės vartininku, be jokios abejonės“.

Kalgario žaidėjas Darrylas Sutteris 7 rungtynėse pagerino rezultatą iki 8:3 – daugiausiai trenerio pergalių tokiose situacijose NHL istorijoje. Jis taip pat laimėjo kiekvieną iš paskutinių penkių 7-ųjų rungtynių.

„Aš tuo per daug nesijaudinu“, – sakė Sutteris. „Nedaug vaikinų tai padarė ir nedaugelis turi galimybę tai padaryti. Dėl to tu treniruojiesi, kad laimėtum serijas.

Po to, kai 2004 m. pasiekė Stenlio taurės finalą, kai Kalgaris per septynias rungtynes ​​nusileido Tampa Bay Lightning – 2005-ieji buvo lokauto metai – „Flames“ nelaimėjo dar vienos atkrintamųjų varžybų serijos iki 2015 m., kai Kalgarį antrajame rate išmušė Anaheimas. .

„Calgary“ per tris kėlinius 52:23 pranoko Dalasą, tačiau rezultatas atitrūko iki pirmojo serijos pratęsimo.

„Mes nusipelnėme laimėti“, – sakė Sutteris.

Oettingeris sustabdė Gaudreau prie savo slenksčio ties 11-os trečdalio minutės žyma, o Markstromas atmušė Jacobą Peterseną.

„Flames“ antrajame kėlinyje išlygino rezultatą 2 į Tkačuko vartus, praėjus sekundei po to, kai Dalasas atliko nedidelį baudinį. Markstromas galva nukreipė ritulį Gaudreau, kuris 8:44 minutę atakavo Tkachuką už aštrų smūgį į viršutinį kampą.

Pirmajame kėlinyje „Flames“ pranoko Dalasą 17:8, bet „Stars“ pirmavo 1:0 į Benno vartus praėjus 40 sekundžių. Tyleris Seguinas buvo prie tinklo, kai padavė Benną į vidurį, o „Stars“ kapitonas įveikė Markstromo lazdos šoną.

Antrojo kėlinio 1:46 rezultatu 1:4 Toffoli nukreipė Oliverio Kylingtono metimą nuo lentų tiesiai į mėlyną liniją.

Dalasas atgavo persvarą po 31 sekundės, kai pavaduotojas vieną kartą riešo šovė pro Markstromą.

„Jie taip sunkiai su mumis žaidė ir privertė mus uždirbti kiekvieną centimetrą“, – sakė Tkachukas. „Tai buvo vienas geriausių jausmų, kuriuos patyriau ledo ritulyje, kai tai patiko Johnny“.

PAŠALĖ

Dalasas septintajame kėlinyje rungtyniavo be aukščiausios linijos centro Roope’o Hintzo (viršutinės kūno sužalojimas) ir puolėjo Luke’o Glendeningo (apatinė kūno dalis). … Žvaigždžių puolėjas Radekas Faksa (viršutinė kūno dalis) trečiajame kėlinyje nežaidė. … Kalgario vyriausias gynėjas Chrisas Tanevas taip pat buvo subraižytas dėl neskelbiamos traumos.